Péče o šperky

Šperky z našeho obchodu jsou vhodné pro všechny příležitosti i každodenní nošení. Nošením se každý šperk opotřebovává a pokud chcete prodloužit jeho životnost, dodržujte následující pravidla. Níže se dočtete doporučení a opatření pro konkrétní materiál šperku i obecné informace platící pro všechny šperky.

Pryskyřičné šperky

Pokud jste zakoupili nevoděodolnou variantu provedení, doporučujeme, aby výrobek nepřišel do kontaktu s vodou. Je-li potřeba jej umýt, otřete jej pouze navlhčeným ubrouskem. Vyhněte se chemickým prostředkům včetně laků na vlasy.

Pokud jste zakoupili voděodolnou variantu, produkt je možné mýt pod tekoucí vodou. Doporučujeme se však vyhnout chemickým prostředkům včetně laků na vlasy.

Fimo šperky

S Fimo šperky je třeba zacházet s opatrností. Fimo je pevný, ale křehký materiál. Dbejte na jemné nasazování a sundavání puzetových náušnic. Šperk držte vždy za nejsilnější část, nikoliv za nejkřehčí, jako jsou např. okvětní lístky, ouška zvířátek apod. S fimo náušnicemi se můžete koupat, doporučujeme však smáčení vodou jen na nezbytně dlouhou dobu. Vyjímku tvoří šperky typu lineckého cukroví s „cukrovým sypáním“. Při kontaktu s vodou se může šperk v podobě lineckého cukroví poškodit.

Doporučujeme sundání šperku při převlékání a akčních sportech. Fimo šperk není ohebný.

Obecná pravidla a doporučení

Šperk navlékáme jako poslední a sundaváme jako první.
Pot může způsobit změny a zabarvení korálků i komponentů. Sundejte si bižuterii před sportovními, či fyzicky náročnými aktivitami. Poškození může způsobit i tah/tlak.
U lankové bižuterie dbejte zvýšené opatrnosti při uchování šperku, aby nedošlo ke zlomení lanka (nevratné). Doporučuji jej smotat do tvaru kruhu.
Chraňte šperky před domácími mazlíčky a dětmi. Šperky nejsou vhodné pro děti do pěti let. Nikdy nenechávejte děti se šperky bez dozoru, hrozí nebezpečí vdechnutí malých částic, či jiného poškození zdraví.
Doporučujeme ukládat šperk na suché a temné místo. Vhodná je šperkovnice nebo krabička s víčkem.